Ianis Hagi a jucat in marele derby al Scotiei, Rangers - Celtic. Contributia romanului la rezultatul final VIDEO

Duminica, 02 Mai 2021, ora 16:30
7017 citiri

Glasgow Rangers, cu titlul de campioana deja adjudecat, a castigat duminica, scor 4-1, derby-ul cu marea rivala Celtic Glasgow, in etapa a 36-a a campionatului, partida in care a evoluat si Ianis Hagi.

Astfel, antrenorul Steven Gerrard a apelat la serviciile mijlocasului roman de 22 de ani abia in minutul 84, Ianis inlocuindu-l pe varful Morelos.

In minutul 90+2, Hagi junior si-a pus semnatura pe golul al patrulea al lui Rangers, cu o pasa decisiva pentru Defoe. Celelalte goluri au fost inscrise de Roofe (minutele 26 si 57), Morelos (33), respectiv Edouard, in minutul 30.

Din minutul 26, Celtic a jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui McGregor.

Ianis Hagi continuă formă bună de la națională și la echipa de club. Fotbalistul român a fost decisiv pentru Rangers în Scoția. Hagi s-a întors cu moralul bun după meciurile...
Marcel Ciolacu: „Îmi mențin poziția, România nu intră într-o zonă de stabilitate cu un guvern minoritar”. Ședință a liderilor PSD
Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat, joi, că în opinia sa România nu va intra într-o zonă de stabilitate cu un guvern minoritar şi nu a dorit să comenteze informaţiile neoficiale privind...