VIDEO Ianis Hagi a facut o "magie" de Champions League. Atingerea subtila cu care a deschis scorul

de Teodor Serban
Duminica, 21 Februarie 2021, ora 19:01

Glasgow Rangers a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formatia Dundee United, in etapa a 33-a a campionatului scotian, conform news.ro.

La gazde, Ianis Hagi a fost titular si a deschis scorul in minutul 35, deviind in plasa o centrare primita de la un coechipier. Mijlocasul roman a fost inlocuit in minutul 63 de Arfield.

Celelalte goluri ale invingatorilor au fost marcate de Kent '38, Aribo '49 si Morelos '64. Pentru Dundee a marcat Smith '90+2 (p).

Rangers este lider in clasament, cu 82 de puncte, echipa urmata de Celtic Glasgow, cu 64 de puncte si de Hibernian, cu 52 de puncte. Extrem de important, Rangers nu mai poate pierde locul doi in clasament la finalul sezonului, asigurandu-si astfel un loc in viitoarea editie de Champions League, in tururile preliminare.