Mesajul lui Ianis Hagi după victoria cu Real Madrid

Luni, 26 Iulie 2021, ora 07:49
18133 citiri

Cu Ianis Hagi titular, Glasgow Rangers a învins-o pe Real Madrid în ultimul meci de pregătire al echipei scoțiene înaintea noului sezon.

A fost totdată și un meci de gală, care a marcat 50 de ani de la înființarea clubului din Glasgow.

Meciul s-a jucat pe Ibrox Park, iar Glasgow s-a impus cu 2-1. Ianis Hagi a fot titular și a jucat 61 de minute. Real a deschis scorul prin Rodrygo în minutul 8, Sakala a egalat în minutul 55, iar Rangers a dat golul victoriei în minutul 77 prin Itten.

Hagi junior a scris pe Twitter după meciul cu Real: "Un mod fantastic pentru a încheia presezonul. Două meciuri tari unul dpă altul, dar multe lucruri pozitive de luat din ele. Să avem din nou faiii pe Ibrox a fost fantastic. Ne vedem într-o săptmână!

Să înceapă jocurile!"

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi titular, a câștigat meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Dundee, la primul meci disputat de internaționalul român după ce a depășit perioada de...
Ianis Hagi a scăpat de Covid: ”A fost foarte greu”. Dezvăluirile fotbalistului din perioada de izolare
Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a declarat, vineri, că i-a fost greu în perioada în care a a avut Covid-19, mai ales că a fost nevoit să stea departe de teren, conform...