Ianis Hagi, inca un pas spre titlul de campion in Scotia. Romanul a fost titular in victoria obtinuta de Rangers

de Teodor Serban
Duminica, 10 Ianuarie 2021, ora 19:51

Glasgow Rangers a invins duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Aberdeen, in etapa a XXIII-a a campionatului scotian de fotbal, conform news.ro.

Au marcat: Kennedy '67 / Morelos '32 si '50. Gazdele au jucat in inferioritate numerica din minutul 25, cand a fost eliminat Hedges. Tavernier (Rangers) a ratat un penalty, in minutul 28.

La oaspeti, Ianis Hagi a fost titular si a evoluat pana in minutul 82, cand a fost inlocuit cu Zungu.

Rangers este lider detasat, cu 65 de puncte, dupa victoria consecutiva cu numarul 15. Rivala Celtic a jucat numai 19 meciuri si ocupa locul 2, cu 43 de puncte.

Aberdeen ocupa locul 3, cu 39 de puncte, din 21 de jocuri.