Ianis Hagi nu s-a lipit de gol in Gibraltar. Glasgow Rangers, calificare la pas in Europa League

Joi, 17 Septembrie 2020, ora 19:57
4294 citiri

Cu Ianis Hagi titular, Glasgow Rangers a castigat cu 5-0 meciul disputat in Gibraltar cu formatia Lincoln Red Imps, calificandu-se fara emotii in turul 3 preliminar din Europa League.

Golurile echipei scotiene au fost marcate de Tavernier, Goldson, Defoe si Morelos, ultimul cu o dubla. In ceea ce-l priveste pe Ianis, internationalul roman a obtinut lovitura libera din care s-a deschis scorul si a dat pasa de gol la reusita lui Defoe, Hagi junior remarcandu-se si cu un cartonas galben primit in minutul 74.

In faza urmatoare a competitiei, Glasgow Rangers va juca saptamana viitoare, tot in deplasare, cu olandezii de la Willem Tilburg.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....