Ianis Hagi, uitat pe banca in marele derby al Scotiei. Rangers si Celtic s-au confruntat in Cupa, in meci eliminatoriu

de Teodor Serban
Duminica, 18 Aprilie 2021, ora 19:05

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe banca de rezerve, a invins-o duminica pe marea rivala Celtic Glasgow, scor 2-0, in optimile de finala ale Cupei Scotiei.

Deja campioana, Rangers a facut un pas urias spre castigarea eventului. In partida disputata pe teren propriu, pe "Ibrox Park", Rangers a punctat prin Davis (minutul 10) si prin autogolul lui Kenny, in minutul 34.

Antrenorul Gerrard n-a apelat la serviciile lui Ianis Hagi pana la final, in ciuda faptului ca a facut o singura modificare pe parcursul intalnirii.

In sferturile de finala, Glasgow Rangers o va intalni pe St. Johnstone, la 24 aprilie.