Ianis Hagi, titular la Glasgow Rangers intr-o victorie zdrobitoare. Care a fost contributia mijlocasului roman

de Teodor Serban
Sambata, 23 Ianuarie 2021, ora 20:53

Ianis Hagi (22 de ani) a fost titular pentru a treia etapa la rand la Glasgow Rangers, echipa care a castigat cu 5-0 meciul disputat sambata in campionatul Scotiei contra formatiei Ross County.

Ianis Hagi a ramas pe teren pe intreaga durata partidei si a contribuit cu o pasa de gol la reusita de 4-0 semnata de Jack. Celelalte reusite ale lui Rangers au fost semnate de Kent, Helander, Ayodele-Aribo si Goldson.

De la inceputul acestui an, Ianis Hagi a jucat in toate partidele gruparii scotiene, inclusiv in victoria din derby-ul cu Celtic.

Dupa 25 de etape disputate, Rangers ocupa prima pozitie in campionatul Scotiei, cu 69 de puncte, marea rivala Celtic avand 23 de puncte mai putin, insa si trei restante de jucat.