VIDEO Conflict ca la usa cortului intre doi fotbalisti uriasi. Scandalul Ibrahimovic - Lukaku face inconjurul lumii

Miercuri, 27 Ianuarie 2021, ora 10:19
5402 citiri
Zlatan Ibrahimovic si Romelu Lukaku

Fotbalistii Romelu Lukaku si Zlatan Ibrahimovic au avut un conflict la meciul din Cupa Italiei dintre Inter Milano si AC Milan, marti seara, suedezul insultandu-l pe belgian, iar acesta din urma ripostand cu o injuratura, relateaza presa italiana, conform news.ro.

Incidentul a avut loc pe finalul primei reprize, iar belgianul de la Inter si suedezul de la Milan au fost aproape de bataie.

Potrivit Football Italia si tuttomercatoweb.com, Ibrahimovici i-a spus lui Lukaku: "Go do your voodoo shit, you little donkey". Lukaku a ripostat folosind cuvinte injurioase: "F*** you and your wife, you want to speak about my mother?".

Ambii jucatori au primit cartonase galbene dupa acest conflict.

"Astfel de lucruri se intampla, nu este prima data cand este o ciocnire intre doi jucatori. Nu am auzit ce au spus", a declarat portarul AC Milan, Ciprian Tatarusanu.

Formatia AC Milan, cu Ciprian Tatarusanu in poarta, a fost eliminata, marti seara, de echipa lui Ionut Radu, Inter Milano, scor 1-2, in sferturile de finala ale Cupei Italiei. Ionut Radu a fost rezerva.

AC Milan a condus datorita unul gol marcat de Ibrahimovici in minutul 31. In minutul 58, suedezul a fost eliminat. Inter s-a impus prin golurile lui Lukaku '71 (penalti) si Eriksen '90+7.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...
#Zlatan Ibrahimovic, #Romelu Lukaku, #scandal, #AC Milan, #Inter , #stiri fotbal