Premieră în cariera lui Zlatan Ibrahimovici, la 40 de ani și 957 meciuri jucate

Duminica, 24 Octombrie 2021, ora 10:17
2172 citiri

Zlatan Ibrahimovici continuă să scrie istorie, chiar și la 40 de ani.

Fotbalistul suedez este unul dinte cei mai buni atacanți din fotbalul mondial și joacă titular la la AC Milan.

Ieri, Ibra a avut însă parte de o premieră nefericită. A marcat primul auto-gol din carieră, învingându-l pe Tătărușanu. Din fericire, Milan a învins cu 4-2 pe terenul celor de la Bologna, astfel că autogolul lui Ibrahimovici nu a avut efecte majore.

Formaţia Lazio Roma, la care joacă Ştefan Radu, a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa Udinese, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Italiei, în care a revenit...
O navă românească, implicată într-o misiune dificilă de salvare a unor migranți din Marea Mediterană
Garda de coastă italiană a salvat 244 de migranţi, inclusiv un nou-născut, din apele Mediteranei în noaptea de sâmbătă spre duminică, într-o operaţiune de salvare foarte complexă din...