”Împăratul” Fatih Terim s-a închinat în fața lui Moruțan! Cum a reacționat antrenorul Galatei după golul superb al românului VIDEO

Luni, 27 Septembrie 2021, ora 12:09
6213 citiri

Olimpiu Moruţan a reușit primul său gol în tricoul echipei Galatasaray, înscriind cu o execuție superbă în meciul câştigat, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei.

Moruţan a marcat golul de 2-1, în minutul 56, cu o splendidă acțiune personală. Reușita a fost apreciată așa cum se cuvine și de antrenorul Fatih Terim. Cel supranumit ”Împăratul” a simțit nevoia să-l îmbrățișeze părintește pe Moruțan.

”Fatih Terim a avut o întâlnire cu Olimpiu Moruțan și i-a cerut să-și crească eficacitatea în fața porții adverse și să șuteze mai mult”, a scris presa din Turcia înaintea meciului.

Galatasaray a învins-o pe Lokomotiv cu 1-0, la Moscova, în deplasare, într-un meci din etapa a treia a grupelor Europa League. Turcii s-au impus prin golul lui Kerem Akturkoglu (minutul 82),...
Florin Cîţu continuă "baletul" refacerii USL: "PSD vorbeşte de un armistiţiu. E un pas înainte important"
Preşedintele PNL, Florin Cîţu, apreciază că este "un pas important înainte" faptul că PSD vorbeşte de un armistiţiu pentru susţinerea noului guvern până la 1 februarie. "Dacă e...