Inca un meci fara victorie pentru Nice, cu Adrian Ursea pe banca. Ce spune antrenorul roman: "Inainte sa alergi, trebuie sa stii sa mergi"

Duminica, 10 Ianuarie 2021, ora 11:27
1809 citiri
Adrian Ursea

Tehnicianul echipei OGC Nice, Adrian Ursea, a declarat dupa remiza cu Metz, scor 1-1, ca formatia sa a facut "lucruri coerente", dar ar fi trebuit sa fie mai eficienta in repriza a doua.

"Am avut o prima repriza foarte interesanta, in care am reusit sa punem in aplicare tot ce voiam. In a doua repriza am cedat in unele momente controlul balonului, ar fi trebuit sa fim mai eficienti. Insa consider, in ciuda rezultatului, ca am facut lucruri coerente. A fost foarte interesant in aceasta seara grupul, nu a iesit cineva in evidenta, jucatorii au ramas simpli in joc. Inainte sa alergi, trebuie sa stii sa mergi, luam lucrurile pas cu pas, depinde de noi sa gasim mijloacele pentru a fi mai eficienti si a castiga meciuri", a spus Ursea, potrivit L'Equipe.

Formatia OGC Nice, antrenata de Adrian Ursea, a remizat sambata seara, in deplasare, scor 1-1, cu echipa Metz, intr-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Frantei. Au marcat: Boye '79 / Gouiri '18 (penalti).

Cu Ursea antrenor, echipa Nice a inregistrat o singura victorie din sapte meciuri.

Două fete, de 6 și 11 ani, atacate cu un cuțit în apropierea unei școli din Franța. Primele informații despre agresor
Două fete de 6 și 11 ani au fost transportate la spital joi, 18 aprilie, după ce au fost atacate cu un cuțit de un bărbat, în apropierea unei școli. Incidentul a avut loc în orașul...
Fosta soție a lui Vladimir Putin a rămas fără vila de pe costa Atlanticului. Cum s-a ajuns la confiscare decisă în Franța FOTO
Ludmila Putina, fosta soție a dictatorului rus Vladimir Putin, a rămas fără vila de pe riviera franceză, numită și „Suzanne”. Autoritățile franceze au confiscat conacul în valoare...