Fundasul Nedelcearu, dupa "dubla" reusita la nationala: "Din pacate mai avem de imbunatatit"

Miercuri, 11 Noiembrie 2020, ora 22:16
2279 citiri
Ionut Nedelcearu

Ionut Nedelcearu a declarat miercuri seara, dupa meciul amical al tricolorilor cu Belarus, scor 5-3, in care el a marcat doua goluri, ca il bucura reusitele sale, dar nationala mai are de lucrat, deoarece jocul din a doua repriza a lasat de dorit.

"Sunt fericit ca am inscris de doua ori, speram sa marchez. Din pacate mai avem de imbunatatit, fiindca jocul din a doua repriza a lasat de dorit. Nu ma asteptam sa fiu capitan (n.r.: dupa schimbarea lui Razvan Marin), dar acest lucru ma bucura. Avem valoare si putem merge la Mondiale, la Campionate Europene. Astept cu nerabdare duelul cu Haaland, daca voi juca, astfel de meciuri te fac sa realizezi la ce nivel esti", a spus Nedelcearu la ProX, conform news.ro.

El a vorbit si despre situatia in care se afla Dinamo: "Mi-e greu sa vorbesc de Dinamo. Am incredere in domnul Contra, in unii colegi pe care i-am avut, sper ca vor rezolva lucrurile si vor urca in clasament".

Reprezentativa Romaniei a invins nationala Belarusului, cu scorul de 5-3 (4-0), intr-un meci amical disputat miercuri seara, pe stadionul "Ilie Oana" din Ploiesti.

Au marcat Mitrea '11, R. Marin '20, Nedelcearu '31, '55 si Puscas '44 pentru tricolori, respectiv Kendysh '63, Bakhar '80 si Klimovich '90+2 pentru oaspeti. Belarus a ratat un penalti prin Yablonski, in minutul 83.

Pentru tricolori urmeaza meciurile cu Norvegia (15 noiembrie, Bucuresti) si cu Irlanda de Nord (18 noiembrie, Belfast), din Liga Natiunilor.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...