Ionut Radu, liderul nationalei Romaniei de tineret, pe val in poarta lui Genoa

Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 20:45
4001 citiri

Vedeta si liderul nationalei Romaniei la tineret, Under 21, portarul Ionut Radu face senzatie in continuare la Genoa, bifand un nou meci si o noua victorie in campionatul italian de fotbal.

Aflat pentru a doua oara intre buturile formatiei sale Genoa, in deplasarea la Frosinone, Ionut Radu a incasat doar un gol din penalti, genovezii castigand cu 2-1.

Piatek a adus victoria oaspetilior cu dubla sa in minutele 33 si 36, iar Ciano a fost cel care a transformat lovitura de la punctul cu var in minutul 41.

Genoa este pe locul 7 cu 12 puncte dupa aceasta victorie.

Radu a debutat in actualul sezon din Serie A chiar la mijlocul acestei saptamani, in victoria de acasa a celor de la Genoa cu Chievo, scor 2-0.

Fostul goal-keeper de la Steaua si Dinamo a avut o parada spectaculoasa in minutul 6, el fiind transferat de ros-albastri in aceasta vara de la Inter pentru suma de 9 milioane de euro.

Cu Radu titular in toata campania de calificare, Romania mai are 4 puncte de facut in 2 meciuri acasa cu Tara Galilor si Liechtenstein, pentru a se califica la un European pentru prima data dupa 20 de ani. El a aparat un penalti in minutul 99 in deplasarea din Portugalia acum doua etape, moment crucial pentru clasamentul acestei grupe.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
#Ionut Radu portar pe val in, #Ionut Radu doua victorii in poarta , #stiri fotbal