Jorge Costa: "Am respectat prea mult adversarul". Ce spune antrenorul de la Gaz Metan despre penalty-ul primit de FCSB

Marti, 24 Noiembrie 2020, ora 08:54
2658 citiri

Tehnicianul echipei Gaz Metan Medias, Jorge Costa, a declarat luni seara ca in prima repriza a meciului cu FCSB jucatorii sai au respectat prea mult formatia adversa.

"Nu am fost fericit cu prima repriza, poate ca am respectat prea mult adversarul. Sunt multumit de repriza a doua, imi da incredere pentru viitor. Cred ca este clar ca nu a fost penalty. Poate ca dupa prima repriza nu meritam victoria, dar in a doua ati vazut echipa mea. Ce am facut in repriza a doua este un exemplu de ce trebuie sa facem", a declarat Costa la Digisport, conform news.ro.

Formatia FCSB a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Gaz Metan Medias, in etapa a XI-a a Ligii I. Golul victoriei a fost marcat de Sergiu Bus din penalty, in minutul 90.

Pentru Gaz Metan au marcat Deaconu '16 (penalty) si Valente '60, in timp ce pentru FCSB au punctat Olaru '11 si '31 si Bus '90 (penalty).

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1, conform news.ro. Învingătorii au marcat...
Dan Petrescu recunoaște: ”A fost o victorie norocoasă, nimeni nu va mai câștiga la Arad”
Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat duminică seară, după meciul cu UTA Arad, scor 1-0, că acest succes a fost obţinut cu noroc, conform news.ro. “A fost o victorie...
Sursa: NEWS.RO