Jula, gol si pasa decisiva pentru Energie Cottbus

Vineri, 05 Noiembrie 2010, ora 21:45
788 citiri

Atacantul roman Emil Jula a fost cel mai bun jucator de la Energie Cottbus in partida cu Ingolstadt, scor 2-1.

Integralist, Jula a inscris in minutul 82, egaland la 1, si a dat pasa decisiva pentru golul victoriei incris de Peteresen in finalul partidei.

Sergiu Radu a fost rezerva si a fost introdus pe teren in locul lui Reimerink, in minutul 57.

Emil Jula a inscris trei goluri in acest sezon si a oferit cinci pase decisive.

Energie Cottbus ocupa locul trei in liga secunda din Germania, cu 22 de puncte acumulate in 11 partide.

C.F.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...