Un nou pas gresit pentru Juventus in lupta la titlu

de David Anghel
Duminica, 28 Februarie 2021, ora 08:13

Juventus s-a impiedicat la Verona si a ajuns la 7 puncte in spatele liderului Inter si la trei puncte in urma lui AC Milan.

Campioana a deschis scorul in minutul 49, cu Chiesa la serviciu si Ronaldo la finalizare. Portughezul a ajuns la 19 reusite in 20 de meciuri si si-a consolidat pozitia de golgheter.

Juve s-a bucurat pana in minutul 77, cand Barak a egalat pentru Verona, din centrarea lui Lazovic. Tot Lazovic putea da lovitura pe final, dar a nimerit bara, iar Verona - Juventus s-a terminat 1-1.

Din campionatul italian mai sunt de disputat 15 etape.

EXCLUSIV VIDEO Fabulos. Imagini de senzatie cu Gica Hagi care canta melodiile lui Dinamo. "Cei ce sunt dinamovisti..."

Sumudica, la un pas de demisie in Turcia. "Nici Mourinho nu ar obtine rezultate bune aici"