Liga 1, play-out: frica de retrogradare le-a facut sa uite fotbalul. Cum s-a incheiat meciul Viitorului cu Hermannstadt

de Teodor Serban
Miercuri, 05 Mai 2021, ora 16:36

Formatia FC Hermannstadt a remizat miercuri, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Viitorul, intr-un meci din etapa a sasea a play-out-ului Ligii I, conform news.ro.

De la oaspeti a fost eliminat Romario Benzar, in minutul 90+1, dupa ce a primit al doilea cartonas galben. Benzar il primise pe primul cu aproximativ doua minute in urma.

Meciul a fost unul de slaba calitate, frica de retrogradare punandu-si amprenta pe evolutiile ambelor formatii.

Au evoluat urmatoarele echipe:

FC Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache, Viera, I. Stoica, Oprut (Aralica '90+1) - Belu-Iordache (Matel '72), Dalbea (Mayoral '73), Addae, P. Petrescu - A. Sintean (Pires '60), Yazalde. Antrenor Eugen Beza;

FC Viitorul: V. Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, R. Boboc (Marquinhos '80) - Gradinaru, Artean, Grameni - A. Ciobanu - Tsoumou (Chitu '65), Jo Santos (Fernandes '80). Antrenor Catalin Anghel.

Cartonase galbene: Addae '34, Oprut '38, Scarlatache '58, Pires '90 / Boboc '34, Benzar '90, '90+2

Cartonas rosu: Benzar '90+2

Arbitri: Andrei Chivulete - Octavian Sovre, Bogdan Gheorghe - Florin Marcu;

Observator: Nicolae Grigorescu.

Clasamentul play-out-ului: 1. Chindia Targoviste - 34 de puncte, 2. FC Arges - 28, 3. UTA - 28, 4. Gaz Metan Medias - 26, 5. Astra Giurgiu - 24, 6. FC Viitorul - 23, 7. FC Voluntari - 23, 8. Dinamo - 21, 9. FC Hermannstadt - 20, 10. Poli Iasi - 17.

Tot miercuri, de la ora 16.30, va avea loc meciul Poli Iasi - Dinamo.