Real Madrid - Chelsea, meci de cinci stele in careul de asi al Ligii Campionilor. Cum s-a incheiat duelul din mansa tur

Marti, 27 Aprilie 2021, ora 23:54

Real Madrid a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, marti, pe teren propriu, cu Chelsea, in mansa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, conform news.ro.

Au marcat: Benzema '29 / Pulisic '14.

0-1, min. 14: Pulisic a primit o pasa foarte buna de la Rudiger, americanul a preluat in exterior, apoi s-a intors spre centrul careului si l-a driblat pe Courtois, iesit hazardat sa-l blocheze, si a inscris cu un sut de la 11 metri, in poarta "aparata" de doi jucatori madrileni;

1-1, min. 29: Marcelo a centrat de pe stanga, Casemiro, de pe partea opusa, a retransmis balonul in careul mic, cu capul, Militao l-a deviat mai departe, tot cu capul, Benzema l-a preluat si l-a reluat imparabil din pozitie centrala.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*O repriza secunda fara ocazii majore, scor final 1-1.

*1-1, Real Madrid egaleaza in minutul 30, prin Karim Benzema, cu un sut puternic din interiorul careului.

*Bara Benzema pentru Real, minutul 23.

*Chelsea deschide scorul in minutul 14, prin Pulisic, in urma unei actiuni individuale in careul Realului.

*Ocazie uriasa pentru Chelsea in minutul 10, prin Werner, care il remarca pe portarul Courtois.

*A inceput partida de la Madrid.

*Echipele de start:

Real Madrid: Courtois - Militao, Varane, Nacho - Carvajal, Modric, Casemiro, Kroos, Marcelo - Benzema, Vinicius

Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rudiger - Azpilicueta, Kante, Jorginho, Chilwell - Pulisic, Werner, Mount

Miercuri, tot de la ora 22.00, are loc partida PSG - Manchester City, arbitrata de germanul Felix Brych.
Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.