Liverpool a fost eliminata din Cupa Ligii Angliei de rivala Arsenal. Meciul s-a decis la "loteria" penaty-urilor

Vineri, 02 Octombrie 2020, ora 09:07
1940 citiri

Formatia Arsenal Londra s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei, invingand la loviturile de departajare echipa Liverpool, in deplasare, scor 5-4.

Conform news.ro, Arsenal a inscris prin Lacazette, Soares, Maitland-Niles, Pepe si Willock. A ratat Elneny.

Pentru Liverpool au marcat Milner, Wijnaldum, Minamino si Jones. Au ratat Origi si Wilson.

Tot joi, Brentford a invins cu 3-0 echipa Fulham si Stoke City s-a impus cu 1-0 in fata formatiei Aston Villa.

Mai sunt calificate in sferturi echipele Tottenham, Newcastle United, Manchester City, Manchester United si Everton.

Manchester City a primit ”liber” spre titlu în Anglia. Pași greșiți pentru rivalele Arsenal și Liverpool
Echipa engleză Aston Villa a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, gruparea londoneză Arsenal, în etapa a 33-a din Premier League. Oaspeţii au marcat în minutele 84 şi 87. Arsenal a...
Bayern Munchen va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley, a afirmat Tuchel
Bayern Munchen "va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley", a declarat antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, după calificarea formaţiei bavareze în semifinalele Ligii...