Liverpool, umilita pe teren propriu de Manchester City. Meci de cosmar pentru portarul Alisson

Duminica, 07 Februarie 2021, ora 20:35
2653 citiri

Formatia Manchester City a invins duminica, in deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Liverpool, intr-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Angliei.

Au marcat Gundogan '49, '73, Sterling '76 si Foden '83 pentru invingatori, respectiv Salah '63 (penalti) pentru Liverpool. Meciul a fost marcat insa de gafele de incepator ale portarului brazilian al "cormoranilor", Alisson.

In minurul 37, Gundogan a ratat un penalty pentru Mancehester City.

Tot duminica, Wolverhampton a remizat acasa cu Leicester City, scor 0-0.

Partida Sheffield United - Chelsea are loc de asemenea duminica, iar luni se va disputa confruntarea Leeds - Crystal Palace.

Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, fascinat de Emma Răducanu: "Este talentul secolului!"
Antrenorul lui Liverpool, germanul Jurgen Klopp, a vorbit despre Emma Răducanu după victoria echipei sale în Premier League, 3-0 cu Crystal Palace. "Am văzut finala de la US Open. Nu mai...
Dramă în fotbal! A dat primul său gol în Liga Campionilor, iar după câteva minute i-a murit tatăl. Mesajul dureros al jucătorului
Fotbalistul echipei Manchester City, Nathan Ake, a anunţat în social media că tatăl său a murit la câteva minute după ce l-a văzut înscriind în Liga Campionilor, conform news.ro....