Modul inedit prin care Juventus a anunțat transferul unui campion european VIDEO

Joi, 19 August 2021, ora 08:19
2165 citiri

Juventus Torino a reușit să obțină semnătura unuia dintre cei mai rîvniți fotbaliști din Italia.

Este vorba despre Manuel Locatelli, unul dintre fotbaliştii care au impresionat la EURO 2020, cu naţionala Italiei, care a câştigat turneul final.

Mijlocaşul a strâns, în sezonul trecut, 34 de meciuri, patru goluri şi trei pase de gol pentru Sasuolo, unde a fost coleg cu Vlad Chiricheș.

Locatelii a fost prezentat într-un mod inedit la noua sa formație.

Vlad Chiricheș și-a încurcat fosta echipă din Serie A. Meciul Sassuolo - Napoli a fost dramatic. Gol anulat în prelungiri!
Liderul din Serie A, Napoli, a condus cu 2-0 la Sassuolo, dar a scos in extremis o remiză în partida cu formaţia lui Vlad Chiricheş, din etapa a XV-a a campionatului italian. Fundașul...
Un fost mare fotbalist italian condamnat la închisoare cu executare pentru extorsiune în formă agravată
Fostul internaţional italian Fabrizio Miccoli, în vârstă de 42 de ani, s-a prezentat, miercuri, la penitenciarul din Rovigo, după ce apelul depus după condamnarea din 2017 pentru extorsiune...