Dinamo - Voluntari 0-1 si echipa din Stefan cel Mare este aproape de liga a doua

Duminica, 28 Iunie 2020, ora 19:02
5195 citiri

Dinamo ramane in continuare pe ultimul loc dupa ce a luat bataie si de la Voluntari cu 0-1.

Fostul jucator din Stefan cel Mare, Ion Gheorghe a marcat unicul al meciului in repriza a doua.

Voluntari urca pe locul 8 in play out cu 24 de puncte, iar Dinamo este ultima in Liga 1 cu 17 puncte, dar si cu doua meciuri in minus, restantele cu Hermannstadt si Chindia.

Ioan Filip a fost eliminat in debutul reprizei secunde pentru doua cartonase galbene si Dinamo a jucat restul meciului in zece jucatori.

Dinamo:

Piscitelli - Sorescu, Puljic, Popescu, Skovajsa - Lazar, Mrzljak, Filip, Bani - Montini, Moldoveanu.

Rezerve: Straton, Sin, Serban, Mihaiu, Popa, Fabbrini, R. Grigore. Kylien, Rauta.

Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Voluntari: Cojocaru - Belu, Pascanu, Achim, Kocic - Capatina, Laidouni, De Lucas - Matan, Simonovski, I.Gheorghe.

Rezerve: Ramniceanu, Benzar, Eric, Tira, Armas, Vlad, Sanoh, Gorobsov, Balaur.

Antrenor: Mihai Teja

Arbitru: Ovodiu Hategan, Asistenti: Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 20- Lazar centreaza in careu, dar retine Cojocaru

Minutul 32 - Matan este accidentat si schimbat

Minutul 36- ocazie mare Ion Gheorghe, dar Piscitelli respinge in corner

Minutul 45+3 - ocazie Dinamo, Mihai Popescu nu ajunge la mingea trimisa de Lazar

Minutul 45+5 - ocazie uriasa DInamo, Puljic trimite cu capul si respinge Cojocaru

Minutul 45+4 - Pauza

Minutul 45+1 - incepe repriza a doua

Minutul 48- Pascanu suteaza de la mare de distanta, dar Piscitelli prinde mingea

minutul 50 - Filip vede al doilea cartonas galben si este eliminat

minutul 54 - ocazie uluitoare Voluntari, Belu trimite spre poarta, dar Piscitelli scoate miraculos

Minutul 76 - Ion Gheorghe deschide scorul pentru FC Voluntari

Minutul 90+6 - finalul meciului

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...