Manchester City a inceput ca din tun noua editie a Premier League. Spectacol marca Aguero

Marti, 16 August 2011, ora 08:39
1378 citiri

Manchester City a facut spectacol in prima etapa din Premier League.

"Cetatenii" n-au avut probleme cu nou-promovata Swansea, pe care au invins-o cu 4-0, intr-o partida dominata de la un cap la altul de jucatorii lui Roberto Mancini.

Dupa numeroase ocazii ratate in prima repriza, printre care si doua bare, City a deschis scorul in minutul 57, prin bosniacul Dzeko, care a finalizat din 5 metri un sut al lui Johnson respins in fata de portarul advers.

Pe teren avea sa-si faca apoi intrare Sergio Aguero, aflat la primul meci oficial pentru City dupa transferul de 40 de milioane de euro de la Atletico Madrid.

Ginerele lui Maradona a avut nevoie de doar cateva minute pentru a se face remarcat. Si inca in ce mod.

Mai intai, in minutul 68, a introdus in poarta o centrare buna a lui Richards, pentru ca dupa 3 minute sa-i paseze decisiv lui Silva pentru golul trei al disputei.

Cireasa pe tort a pus-o in minutul 90+1, cand a marcat un gol de kinograma, cu un sut bomba de la 25 de metri.

In urma acestui succes categoric, City a urcat pe primul loc in clasamentul din Premier League.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...