Capitanul Romaniei ii ataca pe maghiari dupa meciul castigat la EURO. "Tiganii astia, cum ne strigati voi pe teren, v-au batut 2-1"

de Teodor Serban
Sambata, 27 Martie 2021, ora 22:35

Romaniii nu au fost bine primiti la Budapesta, la Campionarul European de fotbal.

Nationala de tineret a batut Ungaria cu 2-1 si are sanse de calificare in sferturi.

Capitanul Marius Marin face acuzatii incredibile la adresa maghiarilor.

Fotbalistul roman insinueaza ca ungurii le-ar fi adresat cuvinte rasiste la meciul de la EURO.

"Tiganii astia, cum ne strigati voi pe teren, v-au batut 2-1. Hai, Romania", a scris capitanul Romaniei pe Instgram.

Golurile lui Matan si Pascanu au adus Romaniei o victorie muncita.

Nationala are patru puncte dupa doua meciuri.

Meciul unei natiuni. Romania joaca cu Ungaria pentru calificarea in sferturi la Europeanul de tineret