Marius Sumudica a pierdut primul trofeu cu CFR Cluj: "Toate au fost contra noastra"

Duminica, 11 Iulie 2021, ora 09:04
2165 citiri

Antrenorul CFR Cluj, Marius Sumudica, a fost foarte dezamagit de pierderea Supercupei Romaniei, si nu a vrut sa vorbesca foarte mult despre partida de sambata, conform news.ro.

"Toate au fost contra noastra. Am avut cateva situatii de a marca in timpul meciului, nu am marcat, asta e, fotbalul te pedepseste, am pierdut la loviturile de departajate, practic nu au avut nicio situatie de gol, nici nu au ajuns la poarta noastra, dar asta este viata.

Am trait meciul cu maxima intensitate, a fost un joc dificil, cu o echipa buna, ii felicit si le doresc bafta! Nu stiu daca ne luptam cu ei la titlu sau cu cine ne luptam, e o echipa buna. Mai avem de muncit", a spus Sumudica, la microfonul teeviziunilor care au transmis Supercupa Romaniei.

CS Universitatea Craiova, castigatoarea Cupei Romaniei, a castigat in premiera Supercupa Romaniei, dupa ce a invins, sambata, pe Arena Nationala, cu scorul de 4-2, dupa loviturile de departajare pe CFR Cluj, campioana Ligii I. La finalul celor 90 de minute, cand scorul a fost 0-0, nu s-au mai disputat prelungiri, trecandu-se direct la loviturile de departajare.

La loviturile de departajare au marcat: J. Rodriguez, Costache / Gustavo, Gaman, Cicaldau, Markovici;

Au ratat: Paun, Omrani (a aparat Pigliacelli de fiecare data).

FCSB joacă derby-ul campionatului cu CFR Cluj. Oamenii lui Becali trebuie neapărat să câștige pentru a mai avea șanse la titlu. Înaintea meciului de pe Arena Națională, campioana...
Ce spune Dan Petrescu despre noul selecționer al României. El a refuzat în decembrie oferta lui Răzvan Burleanu
Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că nu se aştepta ca numirea unui nou selecţioner al naţionalei să dureze atât de mult. Antrenorul de la CFR Cluj a...