Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cat a jucat Alex Matan la debutul sau pentru Columbus Crew, campioana Statelor Unite

Joi, 29 Aprilie 2021, ora 11:09
2733 citiri
Alex Matan FOTO twitter

Alexandru Matan a fost cel mai bun jucator al nationalei de tineret la Campionatul European din Ungaria.

Fotbalistul transferat de la Viitorul la Columbus Crew a debutat acum pentru echipa care a castigat campionatul nord-american de soccer.

El a jucat in Liga Campionilor CONCACAF, miercuri, in meciul pe care echipa sa, Columbus Crew, l-a terminat la egalitate, 2-2, cu Monterrey, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala.

Echipa mexicana a deschis scorul prin Ake Lobe (9), dar campioana Major League Soccer a egalat prin Pedro Santos (65).

Columbus Crew a trecut in avantaj in prin golul lui Lucas Zelarayan, in min. 87, la un minut dupa ce Matan fusese introdus in locul lui Luis Diaz Espinoza.

Monterrey a egalat in ultimele secunde, prin Jose Alfonso Alvarado (90+3).

Mansa secunda se va juca in data de 5 mai, la Monterrey.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...