Triplu cosmar pentru Vlad Chiriches in meciul cu Inter. Gafa, autogol si accidentare in doar 45 de minute

Sambata, 28 Noiembrie 2020, ora 17:26
3402 citiri
Vlad Chiriches

Internationalul roman Vlad Chiriches a avut parte de un meci, Sassuolo - Inter (0-3), pe care va incerca sa-l dea uitarii cat mai repede cu putinta.

Fundasul roman a fost titular la Sassuolo, dar a avut o prestatie de cosmar, una dintre cele mai slabe din ultimii ani. Astfel, Chiriches si-a pus amprenta pe ambele goluri marcate de oaspetii de la Inter in prima repriza. Mai intai a dat o pasa gresita, care a dus la deschiderea scorului, dupa care si-a introdus mingea in proprie poarta.

Ca si cum nu era de-ajuns, Vlad Chiriches s-a accidentat in minutul 42 si fost inlocuit, gravitatea leziunii suferite urmand sa fie stabilita in zilele urmatoare.

Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...