Meci dramatic in campionatul Angliei. Tottenham a condus cu 3-0 in minutul 82, dar a ratat victoria

Luni, 19 Octombrie 2020, ora 08:31
3342 citiri

Tottenham Hotspur a fost tinuta in sah acasa de alta echipa londoneza, West Ham United, scor 3-3, dupa ce gazdele conduceau cu 3-0 in minutul 82, meciul disputandu-se duminica in etapa a 5-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Conform agerpres.ro, Tottenham s-a desprins la trei goluri inca din minutul 16. Son Heung-Min a marcat in primul minut de joc, apoi Harry Kane a reusit dubla in minutele 8 si 16. Oaspetii au revenit aproape neverosimil, punctand prin Fabian Balbuena (82), Davinson Sanchez (85, autogol) si Manuel Lanzini (90+4).

Meciul a marcat revenirea fotbalistului galez Gareth Bale la Tottenham. Fostul jucator al lui Real Madrid a fost introdus de antrenorul Jose Mourinho in minutul 72.

In clasament, Spurs se afla pe locul 6, cu 8 puncte dupa cinci jocuri. "Ciocanarii" au un punct mai putin, tot dupa cinci jocuri, si ocupa locul 8.

Veste teribilă: fundașul lui Tottenham s-a accidentat și va lipsi de la Campionatul European
Destiny Udogie nu va mai juca în acest sezon după ce a suferit o accidentare la antrenament. Fundaşul echipei Tottenham în vârstă de 21 de ani a anunţat pe Instagram că a fost supus unei...
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....