Meci nebun in Germania. Borussia pierde puncte mari in lupta la titlu, desi avea 3-0 in minutul 75

Duminica, 10 Februarie 2019, ora 10:44
3064 citiri

Borussia Dortmund a fost eroina principala a unuia dintre cele mai nebune partide din acest final de saptamana in Europa, pierzand doua puncte mari intr-o lupta apriga la titlu cu Bayern.

Nimic nu avea sa prevada dezastrul gazdelor in galben si negru, avand in vedere ca tabela de pe Signal-Iduna Park arata in minutul 75 al partidei cu Hoffenheim un mai mult decat linistitor 3-0.

Golurile fusesera marcate de Sancho, Gotze si Guerreiro, iar Dortmund parea ca se duce spre o noua victorie in acest sezon de Bundesliga.

Hoffenheim a avut totusi o revenire absolut miraculoasa, cu 3 goluri marcate in ultimul sfert de ora, prin Belfodil, Kaderabek si acelasi Belfodil, in minutele 75, 83 si 87.

Toate cele 6 goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

De acest egal a profitat Bayern, care a invins intr-un derbi pe Schalke 04, scor 3-1, venind asadar la 5 puncte in spatele liderului Borussia, marea sa rivala. Gnabry, Lewandowski si un autogol au adus victoria pentru bavarezi.

50 fata de 45 de puncte sunt cifrele pe care le are Dortmund in fata lui Bayern, cu 13 etape inainte de finalul sezonului.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Borussia Dortmund egal halucinant in Bundesliga, #Borussia Dortmund pierde puncte mari lupta, #Borussia Dortmund egal meci scor incredibil , #stiri fotbal