Meci nebun in Spania, cu Florin Andone pe teren: 3 penaltiuri si 3 eliminari!

Duminica, 31 Ianuarie 2016, ora 09:34
3920 citiri

Florin Andone a jucat pentru Cordoba intr-un meci absolut nebun in Segunda Division, pierdut din pacate pentru roman, de echipa sa, in fata celor de la Leganes, scor 2-3, in runda cu numarul 23.

Romanul a obtinut un prim penalti pentru echipa sa, in minutul 45, de Tomas deschizand scorul.

Polonezul Szymanowski a egalat pentru Leganes imediat dupa pauza, pentru ca in minutul 67 sa avem parte de primul eliminat, Bustinza de la Leganes. A urmat un nou penalti transformat de Tomas, 2-1, iar in minutul 83 al doilea rosu, primit insa de gazde acum, Razak fiind cel trimis mai devreme la vestiare.

Omar a facut insa dubla in 2 minute pentru Leganes, penalti in minutul 85 si apoi alt gol 60 de secunde mai tarziu, stabilind si scorul final, 3-2.

In prelungiri, minutul 93, s-a inregistrat si ultima eliminare, Rodas de la Cordoba.

Dupa acest esec, Cordoba cade pe 3, cu 39 de puncte, fiind depasita de Alaves si chiar Leganes, care ocupa locurile care promoveaza direct in Primera.

Andone a fost titular si integralist la gazde.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Andone meci nebun Spania, #Andone meci cu 3 eliminari, #Andone meci 3 penaltiuri, #Andone esec Spania Cordoba , #stiri fotbal