FCSB a castigat la Medias printr-un gol marcat din penalty in minutul 90 si a trecut pe primul loc in Liga 1

Luni, 23 Noiembrie 2020, ora 22:55

Meci spectacol la Medias. FCSB a castigat in finalul meciului la Medias, 3-2, prin golul marcat din penalty de Bus.

Pana atunci, ambele echipe au aratat un fotbal total si au ratat ocazii imense prin Bus, Morutan si Valente.

Pentru FCSB au marcat Olaru de doua ori si Bus, iar pentru Medias au marcat Deaconu si Valente.

Cu aceasta victorie, FCSB a devenit lider in Liga 1, cu 27 de puncte.

Desfasurarea meciului:

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Velisar - Alceus, Francisco Santos - Ze Manuel, Deaconu, Luis Nitu - Cardoso

Rezerve: Plesca, P. Costea, R. Romeo, Smola, Trif, Valente, Horj, Sambu, Chamed

Antrenor: Jorge Costa

FCSB: Aandrei Vlad - Valentin Cretu, Iulian Cristea, Miron, Pantiru - Vina, Perianu, Olaru - Morutan, Man, Tanase

Rezerve: Straton, G. Simion, Briceag, Sg. Bus, Buziuc, Ov. Popescu, Oaida, Pantea, Octavian Popescu

pungasi. Penalty clar ca lumina noptii.

@ziare .com Voi santeti nebuni ? Ce articol este acesta ?

Voi la desfasurarea meciului scrieti echipele de start. DE CE NU scrieti ca nu a fost penalty ???!!! Va da Gigi Ciobanul bonusuri. Foarte bine faceti ca nu va dati initialele, ascundeti-va bine pentru ca rade lumea de voi democratilor.

blat mizerabil

nu imi venea sa cred ochilor. tov multescu dupa golul de 2-3 a facut 3 schimbari. el tragea de timp. *** maxim. de aia cand iesim in cupele europene abia trecem de turul 1

Nu a fost blat!

A fost un meci frumos care ar fi trebuit sa se termine 2-2. Din pacate in lipsa VAR arbitrul nu a vazut foarte bine faza si a apreciat penalty!
Cred ca "vinovatul" principal pentru rezultatul final este O. Popescu care ar fi putut spune ca nu a fost penalty sau, daca tot s-a acordat, Bus sa fi trimis mingea in tribune. Ar fi fost un gest de onoare...
Dar cine spune ca in fotbalul romanesc mai exista altceva in afara de interese?