Barcelona spune adio titlului, dupa un meci dramatic

Miercuri, 12 Mai 2021, ora 07:28
4476 citiri
Messi FOTO facebook

FC Barcelona a terminat la egalitate, meciul disputat, in deplasare, scor 3-3 (2-0), cu echipa Levante (locul 13), in etapa a XXXVI-a a campionatului spaniol La Liga.

Barca a avut 2-0 la pauza, dupa reusitele lui Messi '25 si Pedri '34. Gazdele au egalat in trei minute, in repriza a doua, prin Melero '57 si Morales '59.

Dembele a readus-o repede pe Barca in avantaj, in minutul 64, dar din nou Levante a egalat, in minutul 83, prin Leon.

Cu doua etape inaintea finalului sezonului, Barcelona ocupa locul 2, cu 76 de puncta, dar in aceeasi etapa, liderul Atletico Madrid, 77 de puncte, joaca, miercuri, acasa, cu Real Sociedad, iar Real Madrid, locul 3, cu 75 de puncte, joi, in deplasare, cu Granada.

In afara acestor meciuri, in Spania mai sunt de jucat doua etape.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Spania l-a eliberat accidental pe un baron al drogurilor care plănuia să o omoare pe moștenitoarea tronului olandez
Un cunoscut șef de cartel al drogurilor care ar fi plănuit să o ucidă pe moștenitoarea tronului olandez și pe premierul Mark Rutte a scăpat de închisoare din cauza unei confuzii judiciare...