Borna fantastica atinsa de Messi la Barcelona VIDEO

Duminica, 18 Aprilie 2021, ora 07:54
3634 citiri
Lionel Messi FOTO facebook

Barcelona a castigat Cupa Spaniei, dupa o finala fara istoric in fata lui Athletic Bilbao, scor 4-0.

Catalanii au cucerit aseara Cupa Spaniei, primul trofeu dupa o pauza de doi ani.

Toate golurile s-au marcat in decurs de 12 minute in repriza a doua. Griezmann a deschis balul din pasa lui De Jong, iar dupa numai trei minute olandezul si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Imediat a iesit la rampa si Lionel Messi, cu golul numarul 30 din acest sezon. Argentinianul a mai lovit o data dupa alte patru minute si a stabilit scorul final.

Pentru catalani, este primul trofeu de cand conducerea echipei a fost preluata de Ronald Koeman, in august 2020.

Cu acest succes, Lionel Messi a ajuns la 35 de trofee castigate pentru FC Barcelona. El este cel mai titrat fotbalist din istoria clubului catalan.

”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....
Rusul din Top 10 ATP ajuns la 4 înfrângeri la rând a avut o criză de nervi nemaivăzută. Cum și-a distrus racheta VIDEO
Tenismenul rus Andrei Rublev (8 ATP) a făcut o criză de nervi după ce a suferit a patra înfrângere consecutivă în circuitul mondial. Andrei Rublev a fost eliminat în primul tur la...
#messi, #barcelona, #Cupa Spaniei, #trofeu, #35 titluri, #performanta , #stiri fotbal