Messi si Ronaldo, depasiti dupa opt ani: Cine e cel mai bun marcator din Europa in 2017

Marti, 26 Decembrie 2017, ora 21:10
7559 citiri

Atacantul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane, a reusit 3 goluri in partida cu Southampton (5-2), marti, in etapa a 20-a din Premier League, si a devenit lider in clasamentul international al marcatorilor in 2017, depasindu-l pe Lionel Messi (FC Barcelona).

Kane, 24 de ani, a punctat de trei ori in cele doua reprize, in minutele 22, 39 si 67, avand o contributie decisiva la victoria lui Spurs.

Datorita celor trei reusite, Kane a devenit cel mai bun marcator din 2017, depasindu-l pe argentinianul Messi, englezul avand 56 de goluri in 50 de meciuri, in timp ce vedeta Barcelonei a punctat de 54 de ori.

A fost ultimul joc din acest an pentru Tottenham, londonezii urmand sa joace urmatoarea partida pe 2 ianuarie 2018.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...