Mihai Stoica, val de ironii la adresa spaniolilor de la Dinamo: "Hombre il impinge pe Man. Simulacro. E rosu cat Peninsula Iberica"

Duminica, 04 Octombrie 2020, ora 09:39
4322 citiri

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a revenit asupra derby-ului, intr-o postare pe retelele de socializare, apreciind ca fundasul dinamovist Isma Lopez l-a impins pe Dennis Man, la faza in urma careia arbitrul Radu Petrescu a dictat penaltY si eliminarea jucatorului spaniol, decizii contestate de alb-rosii.

"Vazut si revazut. Hombre il impinge pe Dennis Man. Nu e impingere brutala, e cam cu aceeasi intensitate cu care Pantaru il atinge pe piept pe el otro hombre care cade secerat, tinandu-se de fata (simulacro). Daca nu-l dai pe primul, ramane 2-0. Poate nu se mai ajunge la al doilea. Intrebarea mea e cum facem cu cotul in cap pe care i-l aplica domnul Gol lui Perianu. E rosu cat Peninsula Iberica. Si nu ia nici galben", a scris cu ironie Stoica, pe Facebook, conform news.ro.

Formatia FCSB a invins echipa Dinamo, sambata seara, pe Arena Nationala, scor 3-2 (2-2), intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I. Dinamovistii au jucat in inferioritate numerica din minutul 75, cand a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat si Rauta, in minutul 90+1.

Au marcat Tanase '8, '76 (penalti) si Cristea '17 pentru gazde, respectiv Borja Valle '26 (penalti) si Cristea '42 (autogol) pentru Dinamo.

Gigi Becali a luat o decizie în cazul unuia dintre cei mai apreciați jucători
Risto Radunovic este unul dintre jucătorii de bază ai FCSB, având cotă de piață evaluată la 1,4 milioane de euro. Muntenegreanul are contribuții importantă acesta fiind un jucător...
Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....