Mijlocasul lui Liverpool, Thiago Alcantara, a fost testat pozitiv cu noul coronavirus

2344 citiri
Thiago Alcantara Foto: Facebook.com

Mijlocasul spaniol al echipei Liverpool, Thiago Alcantara, a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, a anuntat, marti, clubul sau.

"Thiago Alcantara a fost testat pozitiv si in prezent s-a autoizolat, conform protocolului. Clubul va continua sa respecte toate protocoalele referitoare la Covid-19 si Thiago va ramane in izolare pentru perioada de timp necesara", a aratat Liverpool, precizand ca fotbalistul are simptome usoare ale bolii Covid-19.

Jucatorul de 29 de ani a fost transferat recent de gruparea engleza de la Bayern Munchen, pentru 30 de milioane de euro. El a jucat doar un meci pentru campioana din Premier League, intrand pe teren in minutul 46 al partidei cu Chelsea, din 20 septembrie.

Jurgen Klopp s-a enervat pe un jurnalist norvegian! "Un nătărău lipsit de grație" VIDEO
Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei. Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri,...
Manchester United - Liverpool, meci de poveste pe ”Teatrul viselor”, cu calificarea pe masă. 7 goluri și răsturnări de scor
Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei. Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri....