Victorie categorica pentru Mircea Lucescu in campionatul Ucrainei, 4-0 in deplasare

Sambata, 26 Septembrie 2020, ora 16:05
3597 citiri

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 4-0, echipa FC Minai, intr-un meci din etapa a patra a campionatului Ucrainei.

Conform news.ro, gazdele au ramas in inferioritate numerica in minutul 14, cand a fost eliminat Pavlish. Un minut mai tarziu, Dinamo Kiev a ratat un penalti prin Verbic.

Au marcat Andrievski '36, Tiganov '41, Verbic '59 si Matic '69 (autogol). Dinamo Kiev este lider in clasament, cu 10 puncte (trei victorii, o remiza). Minai este pe opt, cu trei puncte.

Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...