Mircea Lucescu, calificare dramatica in semifinalele Cupei Ucrainei. Fanii i-au cerut din nou demisia - VIDEO

de Teodor Serban
Miercuri, 03 Martie 2021, ora 20:14

Echipa Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, s-a calificat miercuri in semifinalele Cupei Ucrainei, trecand in sferturi de formatia Kolos Kovalivka, scor 4-3 la loviturile de departajare, conform news.ro.

Kolos a jucat in inferioritate numerica din minutul 65, cand a fost eliminat Kostisin. La finalul prelungirilor, scorul era 0-0.

La loviturile de departajare, au marcat Shaparenko, Supriaga, Rodrigues si Andrievski pentru Dinamo Kiev, respectiv Orihovski, Petrov si Milko pentru adversari. Echipa lui Lucescu a ratat doua lovituri de departajare, iar Kolos Kovalivka trei.

Potrivit imaginilor aparute in social media, Mircea Lucescu a fost contestat la acest meci de suporterii echipei sale, iar tehnicianul a reactionat facand cu mana si aplaudand.

Celebrul portar Gigi Buffon a anuntat cand se va retrage din fotbal: "Acesta e termenul maxim"