Selectionerul Mirel Radoi: "Ne-a trecut glontul pe la cap". Ce sanse acorda echipei sale in meciul cu Germania

Vineri, 26 Martie 2021, ora 00:28
4324 citiri
Mirel Radoi

Selectionerul Mirel Radoi a declarat joi seara ca meciul cu Macedonia de Nord a fost un "thriller", subliniind ca nationalei Romaniei i-a trecut glontul pe la cap dupa ce a fost egalata de la 2-0, conform news.ro.

"A fost un thriller, mi s-a parut ca totul merge prea usor, ne-a trecut glontul pe la cap. Vreau sa-l felicit pe Goran Pandev, este extraordinar ce face la varsta lui.Eu am fost in permanenta legatura cu baietii, cei din staff stiau principiile. Ma bucur ca am putut fi alaturi de baieti. Meritul nu este al meu deloc, ci doar al jucatorilor si staff-ului.

Este o seara minunata, dar in doua minute am avut un black-out total. Am stiut ca va fi ca la box, cineva va marca. Daca e sa ne luam dupa cele 80 deminute de azi, la meciul cu Germania putem spera, dar daca ne luam dupa cele doua minute nu avem nicio sansa", a declarat Radoi la Pro TV.

Reprezentativa Romaniei a invins, joi seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 3-2 (1-0), selectionata Macedoniei de Nord, in prima etapa a grupei J din preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2022.

Nationala tricolora a condus cu 2-0 si a fost egalata apoi cu goluri inscrise intr-un interval de doua minute, dar Ianis Hagi a reusit sa aduca victoria inscriind spre final.

Au marcat Florin Tanase '28, Valentin Mihaila '50 si Ianis Hagi '86 pentru tricolori, respectiv Ademi '82 si Trajkovski '83 pentru oaspeti.

Tragedie inimaginabila. Un campion din MMA, injunghiat mortal intr-un bar. Agresorul, ucis si el de fratele sportivului

Lovitura financiara la Miami. Premiile turneului de tenis s-au prabusit. Cat poate castiga Simona Halep daca ia trofeul

Nicolae Stanciu nu se mai opreste din dat goluri. Al saselea meci la rand in care romanul marcheaza cel putin o data

Sorana Cirstea a schimbat antrenorul! Cine o va asista la Miami si ce a promis romanca

Un cunoscut impresar roman de fotbalisti a murit de COVID. "Nenorocitul de carcalac m-a lovit"

România joacă în Ungaria la Campionatul European. Adversarele din grupă după tragerea la sorți
Naţionala de handbal feminin a României va evolua în grupa B, la Debrecen, la Campionatul European din 2024, cu reprezentativele Muntenegru, Cehia şi Serbia, potrivit tragerii la sorţi de joi,...
Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....
#Mirel Radoi, #nationala, #preliminarii CM 2022, #Macedonia de Nord , #stiri fotbal