Moment istoric pentru Radu Dragusin la Juventus. Romanul de 18 ani a debutat ca titular intr-un meci dramatic

de Teodor Serban
Joi, 14 Ianuarie 2021, ora 00:32

Formatia Juventus Torino, cu Radu Dragusin (18 ani) integralist la primul meci ca titular, s-a calificat miercuri seara in sferturile de finala ale Cupei Italiei, trecand in optimi de Genoa, scor 3-2, dupa prelungiri, conform news.ro.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Kulusevski '2, Morata '23 si Rafia '105. Pentru Genoa au inscris Czyborra '28 si Melegoni '74.

S-au mai calificat pana acum in sferturi echipele Napoli, AC Milan si Inter Milano.

Partidele Sassuolo - Spal si Atalanta - Cagliari au loc joi, meciul AS Roma - Spezia se va disputa la 19 ianuarie, iar ultima confruntare din optimile de finala, Lazio - Parma, este programata la 21 ianuarie.