Momente de panica in Turcia, la echipa romanului Paul Papp. Portarul a lesinat pe teren si a fost dus de urgenta la spital (Video)

Duminica, 18 August 2019, ora 09:03
3039 citiri

Momente de panica in prima liga din Turcia, la echipa unde evolueaza romanul Paul Papp, fostul fundas central al Stelei din Bucuresti.

Portarul echipei Sivasspor, Samassa Mamadou, a lesinat pe teren in timpul partidei cu Besiktas, disputata sambata seara. Incidentul a avut loc in al treilea minut de prelungire din prima repriza al infruntarii disputate in Turcia, dupa ce portarul din Mali a avut o ciocnire dura cu atacantul oaspetilor Tyler Boid.

In prima faza, dupa ce a primit ingrijiri medicale africanul (portar de 29 de ani) parea ca este in afara oricarui pericol, dar la scurta vreme a lesinat pe marginea terenului, provocand panica printre colegi si adversari.

El a fost imediat transportat de urgenta la spital cu o ambulanta, iar primele informatii despre el sunt delicate, medicii efectuand si un control neurologic pentru a releva problemele jucatorului din Mali.

Sivasspor a castigat partida cu Besiktas, scor 3-0, Paul Papp fiind rezerva neutilizata in acest meci la gazde.

La echipa in alb si rosu a mai evoluat in trecut si un alt roman, Gabi Torje.

Marius Sumudica si a sa echipa Gaziantep va debuta luni in noul sezon din Turcia, intr-un meci foarte puternic, in deplasare la Fenerbahce, de la ora 20.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#momente de panica Turcia portar coleg, #Video momente de panica meci Turcia , #stiri fotbal