Mourinho a sarbatorit ca un "nebun" victoria lui Chelsea (Video)

Luni, 28 Octombrie 2013, ora 21:40
2603 citiri

Chelsea a invins acasa, scor 2-1, pe Manchester City in derby-ul etapei a IX-a din Premier League. Golul victoriei a fost marcat de gazde in ultimul minut de joc prin Fernando Torres la o greseala mare a apararii adverse.

Reusita atacantului spaniol l-a adus pe Jose Mourinho in culmea fericirii. Tehnicianul portughez a reactionat intr-un mod inedit dupa gol, surprinzand un stadion intreg.

Aflat in delir, Mourinho a sarit de pe banca tehnica si a alergat spre tribune. Ajuns in aceea zona s-a urcat pe micul gard de protectie si s-a imbratisat cu unul dintre suporteri, dupa care a ramas cateva minute intre fani, jubiland alaturi de ei.

Aceasta explozie de bucurie l-a deranjat pe antrenorul celor de la Manchestr City, Manuel Pelegrini care a parasit terenul la final fara sa dea mana cu "The Special One", spunand dupa aceea ca "Nu i-am dat mana pentru ca nu am vrut"

Mourinho a replicat ironic in legatura cu acest moment: "Este normal sa nu dea mana cu mine, cand pierde in ultimul minut. Il inteleg perfect".

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Mourinho sarbatorit victorie Chelsea, #Mourinho Chelsea Premier League , #stiri fotbal