Nebunie in Turcia, unde fanii Galatei si ai lui Besiktas s-au batut cu pietre inainte de Supercupa (Video)

Duminica, 14 August 2016, ora 12:17
4175 citiri

Galatasaray si Besiktas au jucat sambata seara Supercupa Turciei, insa meciul a fost marcat de grave incidente care s-au petrecut inainte de inceperea efectiva a partidei.

Partida s-a jucat la Konya, iar cu cateva ore inainte de start, fanii Galatei au atacat cu pietre un autocar care venea in oras si era plin cu suporteri ai echipei rivale, dupa cum se poate vedea in imaginile VIDEO de mai jos:

Partida in sine a fost lipsita de spectaculozitate, scorul fiind 0-0 dupa primele 90 de minute.

S-au marcat insa 2 goluri in prelungiri, Balta pentru Galata facand 1-0 in minutul 100, Chedjou ducand jocul la penaltiuri printr-un autogol 7 minute mai tarziu.

3-2 a fost la loviturile de departajare pentru Galata, dupa ce Inan, Balta si Cigerci au inscris pentru Galatasaray.

Este al 15-lea trofeu de acest gen pentru fosta trupa a lui Hagi, Filipescu, Adrian Ilie si Gica Popescu.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#fani Galata si Besiktas bataie cu, #Video fani Galata si Besiktas incidente, #incidente Supercupa Turciei Galata Besiktas , #stiri fotbal