Sambata, 03 Iulie 2021, ora 07:21
3202 citiri
Neymar FOTO facebook

Brazilia a intalnit Chile in sferturile de finala ale competitiei.

Selecao a invins cu 1-0, prin golul marcat de Lucas Paqueta, de la Lyon, care a marcat in minutul 46.

Din minutul 48, Brazilia a jucat in zece oameni, Gabriel Jesus fiind eliminat pentru un fault dur.

In celalalt sfert de finala, Peru a trecut de Paraguay la loviturile de departajare, dupa ce in timpu regulamentar scorul a fost egal 3-3.

Brazilia si Peru se vor intalni in semifinale.

Astazi sunt programate celelalte doua sferturi de finala, Argentina - Ecuador si Uruguay - Columbia.

Cine e naționala care va juca un amical de lux cu Brazilia
Naţionala Statelor Unite ale Americii va juca împotriva Braziliei şi Columbiei în meciuri amicale în luna iunie, înainte de începerea ediţiei din acest an a Copa America, din perioada 20...
Cum s-a terminat meciul Dinamo - Steaua din semifinalele Cupei României
Echipa de volei masculin Steaua Bucureşti este prima finalistă a Cupei României, după ce a învins sâmbătă, la Turneul Final 4 de la Mioveni, formaţia Dinamo Bucureşti, scor 3-1, în prima...