Luni, 03 Mai 2021, ora 08:10
2623 citiri
Nicolae Stanciu FOTO facebook

Slavia Praga, formatie la care joaca Nicolae Stanciu (27 ani), a castigat, duminica, pentru a treia oara consecutiv titlul in Cehia, si a doua oara cu fotbalistul roman in echipa.

Neinvinsa de 42 de meciuri in campionat, Slavia s-a impus duminica, pe teren propriu, cu scorul de 5-1 in fata echipei Viktoria Plzen, in etapa a 30-a a actualului sezon si a iesit campioana cu patru etape inainte de final.

Stanciu, care a intrat pe teren la pauza, a inscris golul care a stabilit scorul final, in minutul 84. Invingatorii au marcat si prin Holes '6, Kasa '22 (autogol), Van Buren '47 si Bah '72. Pentru Plzen a inscris Kacer, in minutul 67.

Pentru Stanciu a fost al 12-lea gol in acest campionat.

Campionul român care are succes dacă-l înțeapă albina înainte de cursă: ”E un semn rău care e bun”
La Gala Triatlonului Românesc, Vlad Remzing a fost desemnat cel mai bun sportiv la categoria sub 23 de ani A fost sărbătoare în familia triatlonului din țara noastră. La Gala Triatlonului...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...