Luni, 03 Mai 2021, ora 08:10
2623 citiri
Nicolae Stanciu FOTO facebook

Slavia Praga, formatie la care joaca Nicolae Stanciu (27 ani), a castigat, duminica, pentru a treia oara consecutiv titlul in Cehia, si a doua oara cu fotbalistul roman in echipa.

Neinvinsa de 42 de meciuri in campionat, Slavia s-a impus duminica, pe teren propriu, cu scorul de 5-1 in fata echipei Viktoria Plzen, in etapa a 30-a a actualului sezon si a iesit campioana cu patru etape inainte de final.

Stanciu, care a intrat pe teren la pauza, a inscris golul care a stabilit scorul final, in minutul 84. Invingatorii au marcat si prin Holes '6, Kasa '22 (autogol), Van Buren '47 si Bah '72. Pentru Plzen a inscris Kacer, in minutul 67.

Pentru Stanciu a fost al 12-lea gol in acest campionat.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Sorana Cîrstea, la un pas de performanța carierei. Ce bornă poate atinge azi românca la Dubai
Sorana Cîrstea a eliminat-o pe Marketa Vondrousova, deținătoarea Wimbledonului, și s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai. Ea şi-a asigurat un cec de 158.944 de dolari şi 390...
Probleme pentru cel mai mare campion din sumo. Și-a lovit colegii și le-a furat bani
Lumea sumo-ului se confruntă cu un nou şi stânjenitor caz de violenţă în care este implicată una dintre cele mai mari vedete ale sale, care a devenit un antrenor respectat, potrivit presei...