Ovidiu Petre, erou in Arabia Saudita (Video)

Luni, 16 August 2010, ora 15:34
2533 citiri

Ovidiu Petre a marcat singurul gol al formatiei sale, Al-Nassr, in partida castigata, scor 1-0, cu Najran, in prima etapa a campionatului de fotbal din Arabia Saudita.

Fostul stelist, desemnat omul meciului, a marcat in minutul 83, la capatul unei faza in care mingea a lovit de doua ori bara.

Mijlocasul in varsta de 28 de ani a fost integralist pentru trupa antrenata de Walter Zenga, la care celalalt roman din lot, Razvan Cocis, a jucat 88 de minute.

Dupa meci, suporterii lui Al-Nassr au umplut forumurile cu mesaje de lauda la adresa lui Ovidiu Petre, pe care il compara cu Patrick Vieira.

Ovidiu Petre si Razvan Cocis au venit in aceasta vara la Al-Nassr.

Urmariti, mai jos, golul marcat de Ovidiu Petre:

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...