Pantilimon, titular in derbiul cu Arsenal - Iata cum a evoluat

Sambata, 14 Decembrie 2013, ora 16:45
2971 citiri

Costel Pantilimon a primit trei goluri in derbiul cu Arsenal, pe care Manchester City l-a castigat cu scorul de 6-3. Dupa acest rezultat, Citiy urca pe locul 2, la trei puncte in spatele liderului Arsenal.

Pantilimon a incasat primul gol in minutul 31, cand sutul trimis de Theo Walcott din 14 metri l-a prins pe picior gresit. A doua reusita a lui Arsenal a fost reusita tot de Walcott, cu un sut superb sub bara, la care Pantilimon nu a ajuns.

Portarul roman a incasat ultimul gol in prelungiri, dupa o lovitura de cap imparabila a lui Mertesacker.

In meciul cu Arsenal, Pantilimon a reusit doar o singura parada notabila si a avut ezitari pe centrari.

Manchester City a castigat cu 6-3 meciul cu Arsenal. Golurile "cetatenilor" au fost reusite de Aguero (14), Negredo (39), Fernandinho (50, 88), Silva (66) si Yaya Toure (90).

Pentru Pantilimon, acesta a fost al saptelea meci ca titular la City in Premier League. El a primit sase goluri in ultimele trei meciuri, desi in primele patru nu incasase niciunul.

C.S.

Dacian Cioloș atacă PSD și PNL din cauza AUR: ”Sunt direct vinovate de comportamentul acestui partid fascist”
Liderul USR, Dacian Cioloș, susține că PSD și PNL sunt direct vinovate de comportamentul și dezvoltarea partidului AUR, despre care spune că este un partid ”fascist”. ”AUR confirmă...
Ministrul Energiei a intrat din nou în izolare. Virgil Popescu, testat pozitiv a doua oară pentru Covid
Ministrul Energiei, Virgil Popescu, a anunțat miercuri, 26 ianuarie, că a intrat în izolare după ce a primit rezultatul pozitiv al testului pentru Covid-19. Ministrul a precizat că are o...