Drama pentru romanii de la Parma. Mihaila a dat un gol si o pasa de gol, dar finalul a fost de cosmar

Duminica, 07 Martie 2021, ora 18:23
3224 citiri
Valentin Mihaila

Formatia Parma, cu Valentin Mihaila si Dennis Man pe teren, a remizat (3-3) pe terenul Fiorentinei, intr-un meci din etapa a 26-a a campionatului italian.

Mihaila si Man au inceput partida ca rezerve, insa au fost introdusi pe teren in minutele 46, respectiv 62. Ulterior, Mihaila a pasat decisiv la golul de 2-2 marcat de Kurtic pentru ca in minutul 90 sa puncteze pentru 3-2, acesta fiind primul sau gol in Serie A.

Din pacate pentru Parma, Fiorentina a egalat in minutul 90+4 printr-un autogol al fundasului Iacoponi. La gazde, tanarul Louis Munteanu (18 ani) a fost rezerva.

In urma acestui rezultat, Parma ramane pe penultima pozitie a clasamentului, una retrogradabila.

VIDEO Magnific. Romanul de la Fiorentina a dat doua goluri cu AC Milan si calca pe urmele lui Mutu

VIDEO Fiesta in vestiarul lui Rangers, cu Ianis Hagi si Steve Gerrard printre petrecareti

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...