6917 citiri
Miralem Pjanic FOTO facebook

FC Barcelona l-a adus in vara pe bosniacul Miralem Pjanic (31 ani), care castigase patru titluri cu Juventus, din postura de titular.

Catalanii l-au dat la schimb pe brazilianul Arthur si au mai platit inca 60 de milioane de euro pe un fotbalist care in ultimele luni lustruieste banca de rezerve.

Concret, Pjanici (100 selectii la nationala Bosniei) nu a mai jucat de pe 10 martie, cand a intrat 12 minute la finalul meciului cu PSG, din Liga Campionilor.

Pe tot parcursul acestui sezon, in care catalanii au jucat peste 50 de meciuri in toate competitiile, Pjanici abia a strans 13 aparitii ca titular in echipa lui Ronald Koeman.

Viitorul sau pare pecetluit, Chelsea si Inter fiind interesate de serviciile lui, din aceasta vara.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...