Portarul Ciprian Tătărușanu, erou în derby-ul AC Milan - Inter. Ce performanță a reușit românul

Luni, 08 Noiembrie 2021, ora 07:13
3983 citiri
Ciprian Tătărușanu

Portarul echipei AC Milan, Ciprian Tătăruşanu, a apărat un penalti la meciul terminat la egalitate, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu Inter Milano, în etapa a XII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de De Vrij ’17 (autogol) pentru Milan şi Calhanoglu ’11 (penalti) pentru Inter.

Tătăruşanu, integralist la gazde, a apărat în minutul 27 un alt penalti executat de Lautaro Martinez.

La Inter, Ionuţ Radu a fost rezervă.

AC Milan ocupă locul doi în clasament, cu 32 de puncte, iar Inter este pe 3, cu 25 de puncte. Lider este Napoli, care are 32 de puncte şi un golaveraj mai bun decât Milan.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...